تبلیغات
فوتبال در یک نگاه - لحظه به لحظه با کاشانی و دایی در 90


فوتبال در یک نگاه

mary-نود شامگاه دوشنبه 23 خرداد میزبان سرپرست و سرمربی تیم پرسپولیس است. از آنجا كه این برنامه می تواند به نوعی در سرنوشت فصل آینده این باشگاه موثر باشد، بخش هایی از گفت و گوی عادل فردوسی پور با حبیب كاشانی و علی دایی می خوانید
12:35: حبیب كاشانی میهمان اول برنامه است. سرپرست دوباره برگشته پرسپولیس از بازی ملوان شروع می كند و حاشیه هایی كه طرفداران ملوان، شب قبل ایجاد كرده بودند. و اینكه بعد از
بازی به خاطر پرتاب گاز اشك آور، دچار مشكل تنفسی شده بود. كاشانی این را هم می گوید كه نحوه كاپ دادن به تیم قهرمان، در شان جام حذفی نبود.
12:53: فعلاً بحث اصلی 90 درباره حواشی بعد از بازی فینال است. فرماندار انزلی روی خط آمده و درباره اتفاقات این بازی توضیح می دهد.
12:59: گفت و گوی عادل و كاشانی با پخش آیتم مصاحبه علی دایی آغاز می شود. همان حرف های دایی بعد از قهرمانی كه مربی پرسپولیس، حسابی از خجالت كاشانی درآمد. عادل می گوید كه می خواستیم مناظره ای بین دایی و كاشانی داشته باشیم، كاشانی پذیرفت ولی علی دایی قبول نكرد.
1:03: كاشانی می گوید بحث چهره به چهره با علی دایی، نتیجه بهتری داشت. كاشانی از اینكه میهمان اول است راضی نیست و می گوید: نه من عاری از اشتباه هستم و نه دایی.
1:05: حبیب كاشانی: من 18 ماه پیش خودم رفتم دنبال علی دایی و از كرانچار گذشتم. زمانی هم كه دایی استعفا كرد، من با این استعفا مخالفت كردم و به خاطر همین دو كار، من یك درصد در قهرمانی پرسپولیس نقش دارم.
1:09: كاشانی موضوع درگیری علی دایی با لیدر پرسپولیس را بازگو می كند و می گوید: موضوع درگیری،، به خاطر افشای اسرار زندگی خصوصی لیدر باشگاه بوده كه منشا این افشا، دوستان لیدر دایی بوده اند. در ادامه كاشانی سراغ موضوع های پلیسی هم می رود و می گوید: لیدری كه راست دست است، نمی تواند از پشت به گونه چپ دایی ضربه بزند! سرپرست پرسپولیس در خلال حرف هایش از «دفاع مشروع» هم صحبت می كند و می گوید: آقای دایی را قسم دادم كه برود بالا، اگر حرف من را گوش می كرد، این اتفاقات نمی افتاد.
1:17: كاشانی از جلسه با لیدرها در دفترش دفاع می كند و می گوید: ما كانون هواداران داریم و این كانون جلسه دارد. در ادامه نامه ای هم نشان می دهد كه حكایت از اخراج دو لیدر دارد كه البته دایی بعد دلرحمی كرده و خودش خواسته كه لیدر اخراجی برگردد.
1:24:كاشانی می گوید در فصل نقل و انتقالات پارسال، دایی به من لیست مكتوب نداد. از بازیكنانی كه دایی می خواست، نوری و غلامرضا رضایی را گرفتیم. زنیدپور رفت با استیل اذین، دایی گفت به جای او فشنگچی را می گیریم. مهدی رحمتی با سپاهان قرارداد داشت. كریم انصاری فرد را هم به كوشا  مدیر عامل سایپا زنگ زدم و گفتم 500 میلیون بابت رضایتنامه اش می دهم و قبول نكرد.خلعتبری هم آمد به دفترم، ولی دایی در ایران نبود. شاید اگر آن موقع ایران بود، خلعتبری را راضی می كرد كه بیاید پرسپولیس. آندو تیموریان هم گفت من 25 تیر می آیم، دایی گفت به جای او مازیار زارع را بگیریم.
1:29: فردوسی پور می گوید كه در ماجرای درگیری با لیدر و شیث رضایی، مدیریت پرسپولیس به اندازه كافی از دایی حمایت نكرده است. كاشانی در جواب می گوید: من هیچ چیزی را به دایی تحمیل نكردم. مثال هم می آورد كه من خواهان این بودم كه محسن خلیلی در پرسپولیس بماند ولی دایی گفت به صلاح نیست.
1:33: كاشانی فاش می كند كه قرارداد دایی برای یك سال 500 میلیون تومان بوده است.
1:37: كاشانی درباره روزنامه اش و انتقاد علی دایی كه معتقد بود این روزنامه به ضرر پرسپولیس مطلب می نویسد، می گوید وقتی 5 تا باخت پشت سر هم داریم و رفت و برگشت به استقلال باختیم و در جام باشگاه های آسیا بین چهارتا تیم چهارم شدیم نمی توانیم به مردم دروغ تحویل دهیم و بگوییم همه چیز خوبه!
1:42: كاشانی در توجیه مستقل بودن روزنامه پرسپولیس می گوید: این روزنامه حتی عكس بنری كه در اهواز علیه من نوشته بودند را هم چاپ كرد.
1:48: عادل می گوید اظهر من الشمس است كه دایی و كاشانی با هم ادامه نمی دهند. كاشانی در جواب می گوید: جنگ ایران و عراق هم تمام شد. دایی برای هواداران ما خوشحالی به ارمغان آورده، یكی از اولویت های من علی دایی است! ما با علی دایی دو تا قهرمانی داشتیم... فردوسی پور می پرسد: امكان حضور علی دایی در پرسپولیس، به سخره گرفتن مخاطب نیست؟ ... كاشانی از جواب مستقیم طفره می رود ولی فردوسی پور ول كن نیست. او می گوید: این حرف توهین به شعور مخاطب است و نباید این قضیه را اینقدر عادی جلوه داد. كاشانی باز هم همان حرف ها را تكرار می كند و با این حساب، دایی یكی از گزینه های مربیگری پرسپولیس برای فصل آینده است.
1:54: سرپرست پرسپولیس باز هم تاكید می كند كه یكی از گزینه های مربیگری، دایی است. عادل از حمید استیلی می پرسد... كاشانی در جواب می گوید: حمید استیلی، درخشان، مایلی كهن و منصور ابراهیم زاده و علی دایی 5 گزینه آینده پرسپولیس هستند.
1:56: از دست رفتن فرصت نقل و انتقالات، موضوع بحث بعدی است... عادل می گوید بقیه تیم ها دارند بمب می تركانند... و حرف جاسم كرار را پیش می كشد... كاشانی جواب می دهد: جاسم كرار بمبه؟؟ بازیكنی كه 6 بازی اول فصل رو محرومه، بمبه؟؟
1:58: كاشانی موضوع عماد رضا را پیش می كشد و دست خط مدیر برنامه این مهاجم عراقی را نشان می دهد و می گوید: عماد رضا برای نیم فصل 800 میلیون می خواست، من هم قبول كردم ولی رفت مصر رضایتنامه بگیرد و سر از شاهین بوشهر درآورد.
2:00: فردوسی پور می خواهد با كاشانی خداحافظی كند ولی سرپرست پرسپولیس قصد ندارد تریبون را رها كند. كاشانی همچنان مشغول دفاع از خودش است.
 
2:08: برنامه 90 با پخش آیتمی از مصاحبه های گذشته علی دایی كه در آن بارها از كاشانی تعریف می كند، به استقبال گفت و گو با علی دایی می رسد.

2:14: آغاز مصاحبه سحرگاهی علی دایی!
2:17: دایی حرف هایش را با عذرخواهی از طرفداران پرسپولیس به خاطر چند باخت در لیگ شروع می كند و می گوید: مدیون مردم هستم  و سرم را فقط زیر بیرق آقا امام حسین خم كردم.... دایی صندلی اش را مدام تكان می دهد و مشخص است به رغم آرامشی كه دارد، اندكی عصبی به نظر می رسد.
2:20: دایی از فصل نقل و انتقالات شروع می كند و می گوید: از خلعتبری بپرسید چرا نیامد پرسپولیس؟ من خودم با هادی عقیلی رفتم رستوران... عمادرضا را هم گفتم هرچقدر می خواهد بدهید كه او را نیم فصل بگیریم...عمادرضا به خاطر من 100 میلیون از قراردادش كم كرد. دایی می گوید: عمادرضا خودش دوست داشت بیاید پرسپولیس. دایی ادامه می دهد: اینكه كاشانی گفته 80 درصد لیست من را جذب كرده، اصلا و ابدا درست نیست.
2:25: دایی  می گوید: مرزبان دستیار استیلی زنگ زده به كعبی گفته و سال دیگه بیا پرسپولیس... دایی می گوید: مطمئن باشید كاشانی با استیلی تمام كرده. محسن بیات را هم آقا بیژن زنگ زده و صحبت كرده كه سال دیگه بیا پرسپولیس.
2:28: دایی به جریمه 10 درصدی اشاره می كند و می گوید: كاشانی فوتبالی بوده كه بازیكنان را جریمه كند؟! كجای دنیا شنیدی كه بارسلون ببازه، تیمش 5 درصد جریمه شود؟
2:30: دایی می گوید در آخرین جلسه كمیته فنی، كاشانی به من تهمت زده و من به خاطر این، دیگر نمی خواهم او را ببینم.
2:32: دایی درباره درگیری با لیدرها می گوید: یكی از كارمندهای باشگاه، تلفن را گذاشته بود روی اسپیكر و دو تا لیدر داشتند به من فحش ناموس می دادند... مگر من بی رگم؟ مگر من سیب زمینی ام؟
2:36: دایی می گوید كاشانی و پسرش، مدال قهرمانی گرفتند، كجای دنیا مدیر عامل می آید روی سكو جام می گیرد؟ مدال ها كم آمد، به حسین بادامكی مدال نرسید، كریم باقری مدالش را داد به بادامكی!... این هم از عجایب فوتبال ایران
2:38: دایی از لیدرهای دردانه كاشانی حرف می زند و می گوید: این لیدرها، صاحب دكه مطبوعاتی شدند، فیش كربلا و حج گرفتند.... همین لیدرها بودند كه روی سكوها، شیث رضایی را تشویق می كردند.
 2:42: دایی می گوید: حبیب كاشانی اختیار تام نداشت و سعیدلو در بازگشتم و نپذیرفتن استعفا، نقش داشت.
2:49: علی دایی همچنان به لیدرها می پردازد...و تكرار می كند: تنها بودم ولی وقت جام گرفتن كه شد، آمدند. دایی می گوید: مگر من خودم نمی توانستم كاپ را بلند كنم؟؟
2:54: دایی می گوید: بعد از بازی با شاهین بوشهر كه 4-1 باختیم، كاشانی آمد توی رستوران و گفت: الان لیدرها را صدا كردم كه بیایند اینجا شلوغ پلوغ كنند كه بازیكنان به خودشان بیان!
3:00: علی دایی دیگر صندلی اش را تكان نمی دهد. انگار همه حرف هایی كه می خواسته را زده.
3:05: دایی: در تمام جلسه های كمیته فنی ما سر روزنامه پرسپولیس، بحث داشتیم.در خلال حرف های دایی می فهمیم كه سردبیر این روزنامه، باجناق حبیب كاشانی است.
3:10: دایی سراغ موضوع اعتراض حبیب كاشانی به رابطه دوستانه دایی و دكتر شریفی می رود و می گوید: بعد از اینكه كاشانی رفت هیات رئیسه فدراسیون و اعتراض كرد... آمد سر تمرین و به من گفت: كاری می كنم شریفی را از این فوتبال بردارن! ... دایی در ادامه می گوید: وصیت پدرم بوده كه هیچوقت سراغ سیاست نروم.
3:25:بحث شیث رضایی دوباره مطرح می شود. دایی دراین باره می گوید: وقتی شیث برگشت، تصمیم اول و آخر را خودم گرفتم، اشتباه كردم كه بازوبند كاپیتانی را دوباره به شیث دادم. به این خاطر بازوبند را دادم كه حس نكنه، من هنوز باهاش مشكل دارم...شیث در این فصل 10 تا بازی برای پرسپولیس كرده، تیمم 2 بازی را برده، سه تا را مساوی كرده و پنج تا را باخته.
3:30: دایی: آقای كاشانی می گوید یك ماه و نیم سكوت كردم... بله خودش سكوت كرد ولی روزنامه اش هرچی خواست نوشت، عواملش هرچه خواستند گفتند.
3:36: دایی در پاسخ به این سوال كه چرا تمایلی برای رفتن به سكوی قهرمانی نداشتی؟... من كه نرفته بودم با كاپ عكس بگیرم. روزی كه با سایپا قهرمان شدم، هم مربی بودم هم بازیكن، روی سكو نرفتم.
3:42: فردوسی پور از دایی درباره حرف حبیب كاشانی می پرسد كه یكی دو ساعت پیش گفته بود علی دایی یكی از گزینه های مربیگری فصل آینده است... دایی در جواب می گوید: این هم از اون حرفهاست
3:46: خیلی ها فكر نمی كردند در جام حذفی قهرمان شویم.... دایی در پایان بار دیگر از هواداران و رسانه ها تشكر می كند... پایان طولانی ترین 90 تاریخ
در نظرسنجی هم فرهاد مجیدی به عنوان بهترین بازیكن فصل فوتبال ایران انتخاب شد.

نوشته شده در سه شنبه 24 خرداد 1390 | ساعت 10:13 ب.ظ | توسط mary . |نظرات |


قالب وبلاگ : فقط بهاربیست