تبلیغات
فوتبال در یک نگاه - خلعتبری: ذوب‌آهن دیگر به من و امثال من احتیاج نداشت


فوتبال در یک نگاه

mary-مهاجم پرحاشیه ذوب‌آهن بالاخره بعد از دو فصل راهی تیم الغرافه قطر شد تا برای اولین بار حضور در یك تیم قطری را تجربه كند. او در مصاحبه با ایمنا حرفهای جالبی به زبان می آورد:

پدیده ذوب‌آهن بالاخره به آرزویش رسید.

نگویید آرزو؛ از پارسال چند پیشنهاد از تیم‌های قطری و اماراتی داشتم و خودم دوست داشتم برای پیشرفت فوتبالی‌ام در یك تیم عربی بازی كنم و خوشحالم كه توانستم با الغرافه به توافق برسم.

قبول كن كه بسیاری از بازیكنان ایرانی پس از یكی دو فصل حضور در امارات یا قطر افت شدیدی می‌كنند و از این تیم‌ها دیپورت می‌شوند

در تیم الغرافه بازیكنان بزرگی به میدان رفته‌اند و سیروس قایقران و مرتضی کرمانی مقدم نیز دوران خوبی در این تیم عربی داشته‌اند مطمئن باشید به قطر نرفتم كه افت كنم بلكه به قطر رفتم تا دورانی رویایی برای خودم رقم بزنم.

حتما می‌دانی كه پیراهن قایقران به تو رسید؟

بله؛ به این مسئله افتخار می‌كنم و مطمئن باشید در الغرافه آنقدر خوب ظاهر می‌شوم كه بار دیگر با این پیراهن برای ایران افتخار كسب كنم.

بخواهی یا نخواهی دوران رشد فوتبالی‌ات را در ذوب‌آهن گذراندی و با پیوستن به الغرافه به نوعی به تیم سابقت پشت كردی.

اصلا اینطور نیست؛ من دوست داشتم پس از ۵ سال در یك تیم عربی به میدان بروم؛ همیشه گفته‌ام كه بهترین دوران فوتبالی‌ام را در ذوب‌آهن گذرانده‌ام و این تیم اصفهانی بهترین انتخاب من در سال‌های گذشته بود بنابراین هیچ گاه دوران حضورم در ذوب‌آهن را فراموش نمی‌كنم.

امسال گل‌های زیبایی هم به ثمر رساندی؟

امسال فقط ۶ گل برای ذوب‌آهن به ثمر رساندم اما در پاس گل موفق بودم امیدوارم در الغرافه تعداد گل‌های بیشتری به ثمر برسانم. در هر حال وجدانم راحت است چون كم‌كاری نكردم و آنچه در توان داشتم برای تیمم گذاشتم

رقم قراردادت آنقدر بود كه ذوب‌آهن را رها كنی و به الغرافه بپیوندی؟

ببینید؛ همه چیز پول نیست؛ نمی‌گویم رقم قرارداد یكی از دلایل من برای پیوستن به الغرافه نبود اما مسائل دیگری بود كه ترجیح دادم به خاطر آن ذوب‌آهن را ترك كنم.

نمی‌خواهی بگویی كه بخاطر اختلاف نظر با ابراهیم‌زاده از ذوب‌آهن رفتی؟

چه كسی گفته من با ابراهیم‌زاده اختلاف نظر داشتم؟ درست است كه از ابراهیم‌زاده ناراحت بودم اما این ناراحتی شخصی بود و ربطی به مسائل فنی نداشت. باید بگویم از اینكه سه سال زیر نظر ابراهیم‌زاده بازی كردم به خودم افتخار می‌كنم.

برای همین بعد از بازی النصر اینگونه در موردش حرف زدی؟

من از ابراهیم‌زاده ناراحت بودم و این مسئله به دلایل شخصی بود. یكی دو بار از تعویضم ناراحت شدم و دلیل ناراحتی‌ام را به ابراهیم‌زاده گفتم من اشتباه كردم اما ابراهیم‌زاده در مورد من اشتباه نكرد و برای او آرزوی موفقیت می‌كنم.

پس حتما به خاطر اختلاف نظر با دلیلی در ذوب‌آهن نماندی؟

من با دلیلی اختلاف نظری نداشتم و همیشه روابط خوبی با او برقرار می‌كردم.

اما شایعه شد كه یك بار با مشت و لگد وارد اتاق دلیلی شدی؟

مگر می‌شود بازیكن با مشت و لگد وارد اتاق مدیرعامل باشگاه شود و از تیم اخراج نشود؟ این شایعات را كسانی می‌سازند كه از رابطه من با دلیلی خبر ندارند. من كلا رابطه‌ام با مدیران عامل خوب است می‌توانیداز آقای ملاحی، آذری و دلیلی هم بپرسید.احساس می‌كردم ذوب‌آهن جای من نبود و به همین دلیل از این تیم رفتم. فكر می‌كنم بازیكنان ذوب‌آهن دیگر احتیاجی به من نداشتند و بود و نبود من در این تیم اصفهانی مهم نبود. در حال حاضر بازیكنان بزرگ و كوچك در مورد من اظهار نظر می‌كنند و حتی كسانی كه در حد و اندازه من نیستند، می‌خواهند در مورد من سخنی بر زبان بیاورند.

طبیعی بود كه بازیكنان پس از مصاحبه ابراهیم‌زاده و اعلام اینكه ماندن تو و طالبی شرط حضورش در ذوب‌آهن است، برخی بازیكنان ناراحت شوند؛ خودت بودی ناراحت نمی‌شدی؟

نه؛ من ناراحت نمی‌شدم. نمی‌خواهم در مورد این مسئله حرف بزنم زیرا به نظر من آنها در حد و اندازه‌های آن نیستند كه در مورد من اظهار نظر كنند. نظر آنها برای من مهم نیست؛ در ۵ سال حضورم در ذوب‌آهن جز خوبی در حق بازیكنان ذوب‌آهن كاری نكردم اما یكی دو بازیكن معدود در مورد من اظهار نظرهای بسیاری كردند. من یكی از بزرگترهای ذوب‌آهن بودم اما با شرایط كنونی فكر می‌كنم ذوب‌آهن دیگر نیاز به بزرگتر ندارد چون همه بزرگ شده‌اند و در مورد من اظهار نظر می‌كنند. به هر حال برای آنها آرزوی موفقیت می‌كنم


نوشته شده در دوشنبه 30 خرداد 1390 | ساعت 11:19 ب.ظ | توسط mary . |نظرات |


قالب وبلاگ : فقط بهاربیست